Jak koupit nejlevnější náplň do tiskány?

By | 19.10.2018

S byznysem dnes souvisí mnoho starostí. A není nic neobvyklého, že se většina z nich týká zcela pochopitelně financí. Čím více dokáže podnikatel ušetřit, tím více peněz mu zbude. Proto je vhodné snižovat běžné výdaje, se kterými souvisí i náklady na tisk. A jak na to? Nákupem nejlevnějších náplní.

Kde nakupovat?

Na cenu náplní má určitě vliv i to, v jakém obchodě jsou kupovány. Ceny se mohou celkem lišit a tak je na místě hledat ten cenově nejvýhodnější. V tomto směru jasně dominují především internetové obchody. Jednou ze známých a doporučovaných možností je například eshop Tonerpartner.cz, který je dobrou volbou nejenom s ohledem na ceny. Dokáže zaujmout také celkovou šíří dostupného sortimentu.

Od jakého výrobce?

I to má vliv na cenu. Nutno říci, že nejznámější jsou samozřejmě náplně originální. Příkladem mohou být tonery Canon, které vyrábí právě tato firma a obal tak používá i její logo. Existuje však ještě jedna poměrně zajímavá možnost, a tou jsou alternativní tonery. Ty vyrábějí jiné firmy. S ohledem na ceny se jedná o varianty velmi zajímavé, jelikož mohou stát i o několik desítek procent méně. Co je s nimi dále spojeno?

  • Jistota kvalitního tisku
  • Jistota kvalitního provedení
  • Jistota kompatibility s tiskárnou

S jakou kapacitou?

I tady platí zcela jasné pravidlo. Čím bude kapacita vyšší, tím samozřejmě lépe. Sice bude nutné za náplň zaplatit více peněz než za menší, ale pokud jde o dlouhodobou výhodnost, je tato cesta skutečně tou nejlepší, které jenom existuje. To proto, že se tak sníží celkové náklady na tisk, pokud jde o cenu přepočtenou na jednu vytisknutou stránku.

Jakou barvu?

Nejlépe tu černou, jelikož v porovnání s barevnou náplní patří do kategorie nejlevnějších možností. Když to po vás a vaši firmu není nutné, nemusíte barevný tisk vůbec používat. I toto je tedy cesta, jak se dá velmi zajímavě šetřit.