Kurzy soft skills = návod na úspěch pro ambiciózní jedince

By | 2.7.2018

Co stojí za úspěchy špičkových manažerů, sportovců, umělců apod.? Schopnost řídit tým. Ano, i sportovec či umělec, pokud se chce udržet na špičce, by měl zvládat manažerské dovednosti.

Poté, co přečtete několik autobiografií či biografií  lidí, kteří patřili ve svém oboru ke špičce, dojdete k závěru, že tito lidé své manažerské dovednosti:

  • okoukali od starších spolupracovníků
  • tříbili za pochodu

Druhá varianta přitom vyžaduje, abyste se pohybovali v okolí, které již má zaběhnuté procesy a Vy si zároveň můžete dovolit větší množství „přešlapů“. Mentoring pomohl k vrcholu třeba prvotřídním fotbalovým trenérům jako jsou José Mourinho, Carlo Ancelloti.

Stejně tak, pokud se podíváte na příčiny neúspěchu manažerů, sportovců, umělců, politiků apod., jejichž kariéra nabrala nečekaně rychlý spád směrem dolů, zjistíte, že za neúspěchy těchto lidí stojí právě nedostatečné schopnosti řízení a motivace týmu. Snad denně slyšíme o případech, kdy lidé odchází ze své funkce z důvodu nedostatečné podpory svých kolegů.

Při pohledu na neúspěchy těchto lidí je zřejmé, že tzv. měkké dovednosti nejsou žádným „doplňkem“ manažera, ale jeho hlavními nástroji pro zajištění přežití a dalšího rozvoje.

Jedinec, který dokáže řešit konflikty, motivovat své kolegy, pracovat s časem a prioritami, má prakticky neomezené možnosti růstu. A naopak, i manažer, který je ochoten trávit v práci přes 12 hodin denně včetně víkendů, ale nemá zvládnuté měkké dovednosti, je odsouzen ke stagnaci či postupnému ústupu ze scény.

Při čtení těchto řádů tedy stojíte před zásadním rozhodnutím:

  • zlepším své měkké dovednosti a posunu tím svůj potenciál směrem vzhůru
  • nechám vše při starém s vírou v to, že stávající stav, který je pro mě dostatečný, bude fungovat dostatečně dlouho a nebudu si tak muset v příštích měsících hledat nový zdroj obživy

 

Pokud patříte mezi první skupinu lidí, tj.

  • máte vysoké cíle, kterých chcete dosáhnout,
  • chcete mít více času pro sebe a svou rodinu,
  • chcete minimalizovat stres a tím i riziko vzniku civilizačních chorob,

 

navštivte ještě dnes internetové stránky https://www.skoleni-softskills.cz/, kde najdete kompletní nabídku kurzů měkkých dovedností společnosti ICTPRO.