Tiskněte levně. Jak na to?

By | 27.9.2018

Také se ve vaší firmě každý měsíc vytisknou tisíce listů papíru? Nezapomínejte na to, že každá vytištěná stránka něco stojí. Sečtené náklady mohou být celkem vysoké. A tak je na místě začít přemýšlet nad tím, jak je snížit. Tedy jak tisknout levně. Podívejte se na naše rady. První začíná už na nákupu papíru, který nemusí být nijak drahý. Plně stačí ten obyčejný. Další fakta se týkají především náplní do tiskáren. I díky správnému výběru a také vhodnému nastavení je možné měsíčně ušetřit nemalé finance.

Kupujte náplně s největší kapacitou

Na trhu se lze setkat s náplněmi, které mohou mít zcela rozdílné kapacity. Jaká je ta pravá cesta, kterou byste se měli vydat? Je to jednoduché. Je třeba vybírat tonery Epson nebo jiné podle toho, kolik stránek dokážou vytisknout. Tato hodnota je dnes standardizovaná a tak platí, že čím více, tím lépe. To proto, že tím snížíte náklady na jednu stránku.

Nakupujte nejlevnější náplně

Již víte, že náplň je třeba koupit vždy tu nejlepší. U stejného provedení se však mohou napříč obchody objevovat různé ceny. Proto chtějte vždy levné tonery Brother, popřípadě jinou značku. Ideální cesta k nejlevnějším možnostem vede přes alternativní náplně, které jsou i o desítky procent levnější, než je tomu o originálů. Pokud jde o jejich charakteristiku, je samozřejmostí:

  • Kompatibilita s tiskárnou
  • Dobrá kvalita tisku
  • Široký výběr

Nastavte svou tiskárnu

I to je důležité. V první řadě je nutno říci, že pokud to není nutné, je celkem zbytečné používat barvy, když můžete jednoduše tisknout černobíle. Dále se podíváme na to, že je třeba tiskárnu nastavit také s ohledem na celkovou kvalitu tisku. Pokud ve firmě tisknete jenom běžné faktury či smlouvy nebo objednávky, plně postačí nastavení označované jako „koncept“. To zajistí, že si tiskárna bude brát skutečně jenom minimum náplně.