začátky podnikání, jak na to

WordPress Hero

|

Jak začít podnikat

I když se řada lidí od světa velkého byznysu distancuje, najdou se mezi námi i jedinci, kteří naopak prahnou po vstupu do velké vody. Jediné, co jim brání je nevědomost. Nejsou si jistí tím, co musí udělat, aby začala jejich podnikatelská dráha. Neví, kam se musí přihlásit, respektive nahlásit nebo zdali potřebují účetní. A také si netuší, kde mají hledat své první klienty. Pojďme si kompletně odpovědět na otázku: ,,Jak začít podnikat?

Nejdříve si vyberte obor živnosti

Pokud se chcete vrhnout do světa podnikání, pravděpodobně máte vizi nebo alespoň nějakou představu o tom, co byste chtěli vlastně dělat. Baví vás programování? Pak se ponoříte do světa IT. Nebo jste spíše manuálně zruční? Atraktivní bude výroba jako taková.

Abyste se vůbec mohli označit za podnikatele, musíte vlastnit živnostenský list. A abyste ho získali, je zapotřebí vybrat si obor živnostenského podnikání. Na internetu je k dispozici jejich přehled, proto si zvolte ten, který se vašemu plánu nejvíce podobá. A nachystejte si tisícikorunu – tolik zápis do živnostenského rejstříku stojí.

Přihlaste se na úřady

Ještě donedávna to návštěvou živnostenského úřadu ani zdaleka nekončilo. Po získání živnostenského oprávnění se muselo zavítat na zdravotní pojišťovnu a také na správu sociálního pojištění, kde jste museli ohlásit, že si nově budete platit zálohy na pojištění sami. Dnes je ale všechno jednoduché. Na živnostenském úřadě se vás zeptají, zdali mají za vás veškeré potřebné úřady včetně toho finančního informovat. Když nabídku přijmete, máte o starost méně.

Stanovte si svou cenu

Zatím to nebylo nic těžkého, viďte? Založení vlastního podnikání je opravdu velice snadné, zejména když živnostenský úřad informuje všechny ostatní instituce, což vám ušetří moře času. To nejtěžší však nastává hned poté. Musíte si stanovit svou cenu.

Pokud se ještě nemůžete označit za jedničku v oboru, začínejte na částce nižší s tím, že budete cenu zvyšovat. Nebojte se po pár měsících nebo roce zvednout cenu i stávajícím klientům, pokud si věříte a víte, že jim přinášíte skutečně kvalitní služby.

Investujte do marketingu

Aby se nestalo, že byste neměli “do čeho píchnout”, investujte do vlastní propagace. Marketing je dnes něco veledůležitého a rozhodně se vám investované peníze vyplatí. Díky reklamě si vás lidi všimnou a budou vás kontaktovat, jakmile budou mít o vaše služby nebo produkty zájem.

Mezi základní reklamní nástroje patří určitě dárkové reklamní předměty, kde naleznete mnoho věcí, který by mohly potěšit vaše potenciální obchodní partnery. Reklamní předměty jsou ideální způsob, jak se někomu připomenout za delší čas od proběhlé schůzky. Takovým základen jsou určitě reklamní propisky s potiskem názvu vaší firmy, ale pokud si nevíte rady s výběrem reklamního předmětu, tak určitě využijte například tohoto průvodce: jaký vybrat reklamní dárek.

V současné době se můžete například o facebookovou reklamu starat naprosto sami. Stačí si zakoupit některý z kurzů, s nimiž se nyní doslova přetrhl pytel. Nebo si najměte odborníka, který už je zárukou velkých zisků.


Investovat do marketingu se vyplácí. Můžete vyzkoušet například PPC reklamu, ale pozor, abyste špatným nastavením kampaní nepřišli o velké peníze. Najměte si raději nějakého PPC specialistu.


Abyste se vůbec mohli propagovat, musíte mít zpracované bannery. Opět se o ně můžete postarat sami, nebo lze oslovit zkušené grafiky.

5/5 - (1 vote)

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *