Business Knihy

WordPress Hero

|

Tipy na knihy pro úspěšné podnikání

Přestože dnešní době vede online svět, není na škodu se občas vrátit ke starému dobrému papíru. Dvojnásob to platí v případě, že při své cestě za úspěšným podnikáním hledáte motivaci a inspiraci především na internetu. V dnešním článku jsme proto pro vás připravili tipy na knihy pro úspěšné podnikání, které nabídnou nejen praktické rady, ale také pořádnou dávku motivace. 

Knihy Pro Podnikatele
Zdroj: unsplash.com / Daria Nepriakhina

Na volné noze

Kdo nezná knihu Roberta Vlacha Na volné noze, jako by nebyl. Pokud nepatříte mezi velké čtenáře a knihomoly, možná vás na první pohled odradí tloušťka této bichle, která se může pochlubit hned 760 stranami. To by však byla trochu škoda – přetékají totiž informacemi, které ocení každý začínající freelancer i zkušený podnikatel. A jelikož tato kniha nepatří mezi právě nejlevnější, určitě při jejím nákupu využijete Knihy Dobrovský slevový kód.

Myslete jako miliardář

Pokud hledáte knihu o podnikání s lehce užším zaměřením, ideální volbou bude Myslete jako miliardář z pera Roberta Hagstroma, který v knize analyzuje investiční metody Warrena Buffera. Těšit se můžete na celou řadu zajímavých témat, jako jsou předpovědi vývoje hodnotového investování, investiční myšlení založené na podnikání, či jak na úspěšné aktivní řízení. 

Jak z dobré firmy udělat skvělou

Jak napovídá výstižný název, kniha Jima Collinse, jíž se prodaly neuvěřitelné tři miliony výtisků, zkoumá, v čem se světoznámé společnosti liší od těch o poznání méně úspěšných. Co stojí za jejich úspěch, jaké jsou zásadní faktory vedoucí k přeměně průměrné firmy ve skvělou?

Velká kniha fuckupů

Už vás nebaví inspirativní knihy o podnikání, které mluví jen o úspěšných projektech? Pak rozhodně nemiňte knihu Tomáše Studeníka a Ivana Březiny, ve které se věnují odvrácené straně byznysu. V rámci čtyřiceti příběhů skutečných osobností z české podnikatelské, sportovní i umělecké scény zjistíte, že nikdo není dokonalý, každý někdy dělá chyby a nejzásadnější je si z nich něco odnést!

Jak vybudovat trvale úspěšnou firmu

Pokud už jste knihu Jak z dobré firmy udělat skvělou četli, pak vás rozhodně zaujme i další kousek z pera Jima Collinse, tentokrát s názvem Jak vybudovat trvale úspěšnou firmu. Autor se opět věnuje cestě úspěšných světových firem na výsluní a srovnává jejich strategie, úspěchy i neúspěchy s jejich největšími konkurenty. Těšit se můžete na stovky příkladů z praxe a koncepty, které můžete snadno aplikovat na své vlastní podnikání. 

Lídři jedí jako poslední

V knize Lídři jedí jako poslední se její autor Simon Sinek zaměřil na firmy, kteří se rozhodli opustit zkostnatělou mentalitu vlastního prospěchu a před krátkodobým ziskem dali přednost spokojeným zaměstnancům. Využijte jeho postřehů i ve své vlastní firmě a vybudujte prostředí jistoty, důvěry a spolupráce. 

Konec prokrastinace

Kniha Konec prokrastinace právem patří už mnoho let mezi bestsellery. Ať už pracujete na volné noze, vedete firmu, či nad podnikáním teprve uvažujete, Petr Ludwig vám pomůže konečně efektivně zatočit s prokrastinací, která je často největší překážkou na cestě k úspěchu. Kromě celé řady příkladů a studií totiž nechybí ani praktické techniky, které můžete okamžitě implementovat do prakticky všech sfér svého života. 

Umění války

Přestože se náš poslední tip nedotýká čistě podnikání, právě podnikatelé a freelanceři mohou z jejího obsahu těžit nejvíce. Jak napovídá název, který je hříčkou na slavné Umění války od Sun-c‘, autor Steven Pressfield se věnuje tématu neustálému boji se svou tvorbou, odkládání představ a plánů na později. Možná tak po jejím přečtení konečně řeknete „dost“ a proměníte své sny ve skutečnost!

5/5 - (1 vote)

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *