jak-podnikat-v-affiliate

WordPress Hero

| | |

4 způsoby, jak podnikat v affiliate marketingu, když nemáte web

Affiliate marketing je skvělý způsob, jak si vytvořit zprvu vedlejší příjem, který se může rozvinout v plnohodnotný výdělek. Výhodou je, že vám stačí počítač a přístup k internetu a pracovat můžete odkudkoliv. A nemusíte mít zrovna webovou stránku, abyste v tomto oboru vydělávali. Zjistěte, jaké jsou další možnosti, kde se dá zapojit affiliate marketing. 

Pinterest

Affiliate marketing na Pinterestu je jedním ze způsobů, jak propagovat produkty, aniž byste museli mít svůj vlastní web. Pinterest je jednou z těch platforem a sociálních médií, které vám umožňují zveřejňovat affiliate odkazy.

V České republice Pinterest aktuálně používá okolo 1,5 milionu lidí. Většinou se jedná o ženy. Oblíbenými tématy jsou DIY, cestování, móda a bydlení

Tip: Jste v affiliate marketingu nováčci? Pak by se vám mohl hodit affiliate kurz.

Jak začít na Pinterestu?

  • Založte si účet a vyberte si niku, které se budete věnovat.
  • Vyberte si affiliate programy, které budete propagovat.
  • Použijte kvalitní obrázky, to je důležité – Pinterest je vizuální platforma.
  • Nahrajte piny – publikujte obrázky s popisky za použití klíčových slov a nezapomeňte přidat affiliate linky.
pinterest

Skupiny na Facebooku

Facebook mezi sociálními sítěmi stále vede. V České republice na něm tráví více jak hodinu denně 67 % Čechů. Nejpočetnější skupina používající Facebook je mezi 30–45 lety, ale není výjimkou, že platformu používají i mladí a lidé nad 60 let. 

Na Facebooku jsou skvělé především skupiny. Když se lidé zajímají o děti, vyhledají a přidají se do takové skupiny. A když konkrétní skupinu založíte vy, zajistíte si potenciální klienty, o kterých víte, že mají o dané téma, potažmo produkty, zájem

facebook aplikace v telefonu

Jak začít na Facebooku?

  • Vytvořte si stránku v nice, která je vám blízká, jsou u ní dostupné výhodné affiliate programy a lidi zajímá.
  • Publikujte hodnotný obsah v pravidelných intervalech, ideálně 2 × týdně.
  • Přidejte se do obdobných skupin a pomocí dobře mířených a cenných rad naveďte fanoušky skupiny, aby se přidali do té vaší.

YouTube

Baví vás vytvářet video obsah? Pak využijte videa na YouTube a propagujte affiliate produkty tam. Na této platformě je však silná konkurence, a proto musí být videa opravdu hodnotná a v oblasti, o kterou se lidé zajímají. 

Jak začít na YouTube?

  • Vyberte si svou niku. Měla by být ale velmi specifická. Chcete-li se věnovat třeba módě, zaměřte se na podzimní módu pro ženy okolo 30. Buďte originální, neotřelí.
  • Promujte konkrétní produkt tím, že jej ukážete, uvedete jeho plusy a mínusy. Točte recenze produktů. Pak stačí lidi navést na kliknutí na affiliate link v popisku vašeho videa, ze kterého se na produkt dostanou. 

Sledující na sociálních sítích jsou ty nejvěrnější potenciální zákazníci. Když si získáte jejich důvěru, je snadné jim nabídnout produkty a získat tak provize za jejich objednávky. 

5/5 - (1 vote)

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *